Open Syllabus як джерело інформації про найкращі навчальні твори

Open Syllabus – це некомерційна дослідницька організація, яка збирає та аналізує навчальні програми, опубліковані в Інтернет англійською мовою (незалежно від мови навчання). Результати публікуються на сайті https://opensyllabus.org/ та дають змогу побачити інтерактивний рейтинг книг та статей, які рекомендуються студентам, за назвами, авторами, установами, темами, країнами, видавництвами. На сьогодні Open Syllabus налічує дев’ять мільйонів англомовних навчальних програм зі 140 країн, у тому числі України (27 установ, перелік тут – https://opensyllabus.org/result/country?id=UA)

Перше місце серед авторів рекомендованих творів у Шекспіра (58767 курсів, 1058 назв (окремі частини твору, як і збірки творів рахуються як окрема назва)).

Перше місце у загальному рейтингу за назвами посідає посібник з написання текстів англійською мовою Вільяма Странка «Елементи стилю», написаний 1918 року (“The Elements of Style” William Strunk https://en.wikipedia.org/wiki/The_Elements_of_Style). Четверте місце у рейтингу – «Маніфест комуністичної партії» Карла Маркса, п’яте –  Платон «Держава».

Наприклад, за результатами пошуку у назві “Ethnomusicology” зі 150 назв рекомендованих студентам творів перше місце посідає “The Study of Ethnomusicology” Bruno Nettl (250 появ у навчальних планах). Для конкретного рекомендованого у навчальних планах твору можна бачити:

– рейтинг творів, які рекомендуються разом із цим твором;

– доступність (лінки) для придбання у видавця, Amazon та наявність в OpenLibrary;

– інтерактивна мапа установ, в яких рекомендують твір;

та інші корисні метрики (наприклад, розподіл за роками, темами тощо).

Проект Open Syllabus був започаткований у Колумбійському університеті. Перша публікація відбулася 2016 р. Від 2019 р. Open Syllabus – незалежна неприбуткова організація. Заклик до надсилання навчальних програм (в тому числі в історичній перспективі) та іншої співпраці – https://blog.opensyllabus.org/share-syllabi/

Докладніше про Open Syllabus – https://blog.opensyllabus.org/about-the-open-syllabus-project/

Open Syllabus Explorer – https://opensyllabus.org/

Перші 90 сторінок з 500 “The Study of Ethnomusicology” Bruno Nettl  з видання 2005 р. (University of Illinois Press, англійською мовою. https://books.google.com.ua/books?id=hXPDDA6H5GsC
Вперше книга побачила світ у 1983 р., наступні видання (до 2015) доповнювались і редагувались, є переклади на інші мови.